Запорізькі поляки зустріли Різдво за католицькими традиціями

Опубликовано: 27 декабря 2018, 16:33 503

Цього року Різдвяні свята для членів СПЗ «Полонія» під керівництвом Лідії Єгорової розпочались задовго до 25 грудня низкою цікавих просвітницьких та культурних заходів.

20181225_232306

На початку в Центрі національних культур Запорізької обласної універсально-наукової бібліотеки (ЗОУНБ) за участю учительки ORPEG пані Ewa Ploska пройшов польський розмовний клуб, присвячений традиціям святкування Різдва в Польщі. Через кілька днів члени СПЗ "Полонія" вже традиційно відвідали санктуарій Бога Отця Милосердного в Запоріжжі. Отець Олександр розповів про релігійні обряди католицької церкви і традиції святкування Різдва Христового, про тенденції єднання католицької та православної християнських спільнот у світі, а також відповів на численні питання запорізьких поляків. Наступна зустріч також відбулась у костьолі. 24 грудня члени СПЗ «Полонія» прийшли на Різдвяне богослужіння – Пастерку. Кульмінацією святкування Різдва для запорізьких поляків 25 грудня стала святкова зустріч членів СПЗ «Полонія» в палаці культури «Орбіта». Саме там відбувся традиційний вечір з нагоди Різдва та Нового Року. Зі святом полоністів привітали директор Департаменту культури, туризму, національностей та релігій Запорізької ОДА  Владислав Мороко та президент Асоціації національних меншин  Запорізької області Науфаль Хамдані. В залі панувала надзвичайно тепла родинна атмосфера свята! Присутні разом співали відомі на весь світ колядки, відповідали на питання вікторини про символи Різдвяних свят, слухали безліч польських пісень у виконанні Zespolu "Polonia", насолоджувались виступом дитячого театру сучасної хореографії «Фенікс» (керівник ансамблю Сніжана Лободюк), танцювальних колективів, тощо. Свято не залишило байдужим нікого з присутніх, а концерт пройшов на високому професійному рівні завдяки організаторам та ведучим свята Любові Масюті, Ангеліні Яковлевій, Олександру Домбровському, Нікіті Резниченко, Тетяні Смольяніновій і Артему Сидельнику.

20181225_232306

Підсумовуючи, можна сказати, що цього року Адвент у запорізьких поляків – як час очікування, що передує Різдву Христовому, а також як приготування до свята в духовному, просвітницькому і у фізичному сенсі пройшов за всіма традиціями римо-католицької церкви. І це, на думку керівника СПЗ «Полонія» Лідії Йосипівни Єгорової є найкращим вивченням релігійних та народних традицій поляків. Саме впровадження їх у повсякденне життя родин і є метою організації, яка об’єднує понад 400 етнічних поляків та людей, які люблять, шанують польську мову, культуру та звичаї.

20181225_235102

Тетяна Смольянінова, Олександр Домбровський

Теги: запоріжжя полония різдво

Комментарии (0) Добавить

Все поля должны быть заполнены.