Запорізькі поляки блискуче виступили на Всеукраїнському фестивалі національних спільнот «Ми – українські – We are Ukrainian»

Опубликовано: 17 сентября 2019, 13:23 422

На днях спілка поляків Запоріжжя (СПЗ) «Полонія» (керівник Лідія Єгорова) прийняла участь у відродженому фестивалі національних культур «Ми – українські. We are ukrainian», який проходив у Приморську (Запорізька область).

Фестиваль розпочала урочиста хода делегацій та почесних гостей заходу. Глядачі тепло вітали близько трьохсот представників національно-культурних товариств та художні колективи, які приїхали із Запорізької, Одеської та Донецької областей України. Традиційне вітання з фестивальної сцени пролунало від керівництва міста, району та Запорізької області, а також від голови асоціації нацменшин Запорізької області Науфаля Хамдані.

Запалили вогонь фестивалю, розпочавши концертну програму, його засновники Олександр Житомирський, Надія Клименко та Мирон Хода. На початку виступили творчі колективи Приморського міського Будинку культури, а далі сцену віддали гостям, які порадували яскравими костюмами, оригінальними національними танцями та піснями. Zespol "Polonia" показав своє мистецтво у перший день фестивалю, а також на заключному гала-концерті, він виконав пісні: «Hej, ulani!»,

"Miasto szalonej mlodosci", «Червона рута».

Другий день заходу був щедрий на майстер-класи від народних майстринь та хореографів. Глядачі охоче підключалися до загального танцю, вчилися готувати національні страви, куштували фрукти та напої від активісток обласної організації жінок-фермерів. Два дні в Приморську співали запальні польські, українські, болгарські, грецькі, албанські, грузинські, вірменські мелодії, танцювали хоро, сертаки, гопак та краков’як.

Культурний захід пройшов на високому професійному рівні. Виступ хору СПЗ «Полонія» мав успіх у глядачів, отримав багато схвальних відгуків від організаторів і диплом фестивалю.

2_

 

Наталія Чемерис

Теги: фестиваль полония

Комментарии (0) Добавить

Все поля должны быть заполнены.