Всеукраїнський фестиваль національних спільнот «Ми – українські – We are Ukrainian» відродився через 6 років

Опубликовано: 19 сентября 2018, 16:14 1674

В культурному заході достойно представили поляків Запоріжжя члени СПЗ "Полонія" під керівництвом Лідії Єгорової.

фото 2

Як, відомо, на базі СПЗ "Полонія" існує колектив, в репертуарі якого багато народних та сучасних польських пісень. На фестивалі Zespol "Polonia" виконав дві з них: "W zielonym gaju", "Miasto szalonej mlodosci". Другу пісню молоді люди вивчили в Польші, проходячи курси польської мови в місті Сельдце, і з радістю представили гостям фестивалю. Виступ СПЗ «Полонія» мав неабиякий успіх у глядачів і отримав багато схвальних відгуків від організаторів фестивалю. Хор СПЗ «Полонія» отримав диплом і кубок фестивалю.

Культурний захід пройшов на високому професійному рівні. До речі, місто Приморськ було обрано не випадково. Фестиваль не проводився з 2012 року, і після 6 довгих років повернувся до місця свого народження.

Ми звернулися до керівника СПЗ «Полонія» Лідії Єгорової з проханням більш детально розповісти про цей всеукраїнський захід: «Головна ідея фестивалю не змінилась: «За міжнаціональний мир і взаєморозуміння». Я вважаю, що принаймні на фестивалі ми досягли цієї мети. Тільки вдумайтесь в ці цифри: гостями культурного заходу стали майже 600 учасників, це 40 художніх колективів національних меншин, які прибули із Запорізької, Херсонської, Донецької, Київської, Одеської та Рівненської областей або представники 16-ти національних спільнот, які проживають в Україні. В цьому році фестиваль по-новому потужно зазвучав різномовними та різноголосими учасниками, вразив розкішними національними костюмами, самобутніми танцями. Вперше в культурному заході взяли участь представники таких екзотичних для нас спільнот, як арабська та індійська. Приємно було бачити й засновників фестивалю Надію Клименко, Олександра Житомирського, Мирона Хода.  

Традиційно захід відкривала гімном фестивалю Любов Беркова- Житомирська.

Гостям та містянам було цікаво  дивитися виступ кращих художніх колективів та солістів етнічних товариств Ради національних спільнот України: зразкового ансамблю народного танцю «Росток» Київської дитячої школи мистецтв №3 (Національно-культурне товариство «Узбекистан»), художній керівник – Лола Верлан, народного ансамблю «Айренік» (Вірменський культурний центр ім. Геворкяна, представники Всекраїнського національного конгресу вірмен України), художній керівник – Гоар Геворкян, ансамблю пісні і танцю «Поляни з-над Дніпра» (Спілка поляків України), художній керівник – Леся Єрмак, Ансамблю Грецького культурного центра «Зорбас», художній керівник – Олександра Шайтан. Незабутні враження глядачі отримали від виступів заслуженої артистки України та Ар Крим – Ленари Османової.

На фестивальних майданчиках також працювало «Багатонаціональне містечко», де можна було скуштувати національні страви, подивитись виставки робіт майстрів декоративно-прикладного мистецтва, взяти участь у майстер-класах вокальних, хореографічних творчих колективів національних спільнот.

На другий день фестивалю відбулося  засідання «круглого столу» на тему «Українська мова для національно-культурних спільнот» за участю РНСУ, керівників національно-культурних товариств, представників Міністерства культури України, КМДА, Асоціації національних меншин Запорізької області. Учасники круглого столу прийняли резолюцію щодо важливості вивчення державної мови при одночасному розвитку мов усіх національностей, які проживають в Україні.

 Тетяна Смольянінова, Аліна Мельниченко

Тетяна Смольянінова

Теги: фестиваль полония поляки

Комментарии (0) Добавить

Все поля должны быть заполнены.