Володимир Бандуров вимагає від Кабміну виконання рішення Конституційного суду щодо відновлення пільг чорнобильцям

Опубликовано: 17 августа 2018, 10:12 817

Боротьба за відновлення прав чорнобильців на отримання законних соціальних пільг і компенсацій розпочалася у 2015 році, коли 50 парламентарів, у тому числі й народний депутат Володимир Бандуров, звернулися до Конституційного суду з вимогою відновити соціальні гарантії постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи, скасовані законом №76-VIII, прийнятим в кінці 2014 року. Даний закон, на переконання нардепів, звузив зміст і обсяг існуючих прав і свобод громадян шляхом обмеження або скасування наданих державою соціальних прав у вигляді пільг та компенсацій.

Нагадаємо, що 18 липня Конституційний суд України визнав неконституційним скасування або обмеження пільг чорнобильцям. Зокрема, суд прийшов до висновку, що Закон «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28 лютого 1991 року (№796-XII) зі змінами в редакції закону №76-VIII суперечать статтям Конституції України.

У своєму рішенні КСУ підкреслив, що пільги, компенсації і гарантії є особливою формою відшкодування збитку зазначеної категорії громадян, тому скасування або обмеження цих пільг, компенсацій і гарантій без рівноцінної їх заміни може свідчити про відступ країни від її конституційного обов'язку.

«Рівень соціального захисту осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, має бути таким, щоб забезпечувати їм гідне життя, і не повинен залежати від майнового стану їх сімей», –  йдеться у вердикті суду.

 

Олег Коротич

Теги: бандуров нардеп чорнобильці

Комментарии (0) Добавить

Все поля должны быть заполнены.