В запорізькому Санктуарії Бога Отця Милосердного Римсько-Католицької церкви пройшов перший в Запоріжжі концерт органної музики

Опубликовано: 24 января 2019, 11:42 352

Справжній орган виробництва Германії встановили в центральному католицькому храмі Запорізької області в кінці листопада минулого року.

IMG_3459

В установці цього рідкісного інструмента приймав участь органіст Роберт Щчигельський з Польщі. І от вже після всіх організаційних та технічних моментів, 18 січня Санктуарій відкрив свої двері для всіх бажаючих послухати чарівне звучання польських пісень у супроводі органу. Звичайно, концерт відвідали і члени спілки поляків Запоріжжя «Полонія» під керівництвом Лідії Єгорової.

Концерт був незвичайним! Всесвітньо відомі польські пісні, колядки у виконанні Касмиля Пенкальа (баритон) у супроводі органної музики Роберта Щчигельського звучали по-новому: одні – більш урочисто, інші – надзвичайно зворушливо.

IMG_3487

         Виступ закінчився бурхливими оплесками і криками «Браво», артистів неодноразово викликали «на біс», разом з ними акапелла співали колядки. Захід відбувся завдяки Єпископу Харьковсько-Запорізької диєцезії РКЦ о. Яну Собіло. Запорізькі поляки приєднуються до всіх теплих слів, що звучали цього вечора на адресу Єпископа, який дав змогу жителям нашого регіону насолодитись чарівними звуками органу і ще раз послухати дорогих серцю пісень.  

IMG_3555

На думку керівника СПЗ «Полонія» Лідії Єгорової, саме таке живе яскраве втілення та переплетення народних, культурних, релігійних традицій польського народу якнайкраще сприяє національній самосвідомості поляків, що проживають на території України.

IMG_3531

Фото Софії Мєзенцевої

Тетяна Смольянінова

Теги: запоріжжя полония орган санктуарій

Комментарии (0) Добавить

Все поля должны быть заполнены.