У прокат вийшов фільм «Таємний щоденник Симона Петлюри» – чому такий ажіотаж?

Опубликовано: 9 сентября 2018, 22:56 668

Сьогодні подивились «Таємний щоденник Симона Петлюри». Ви, мабуть, чули, що запорізькі кінотеатри імені Довженко» та Маяковського хотіли зняти цей фільм з прокату, побоюючись провокацій. Адже афіші та сходи кінозалів було облито червоною фарбою, а біля кінотеатру імені О. Довженка були розкинуті провокаційні листівки із надписами "Петлюра – кат єврейського народу. Подробиці інциденту досі зясовуються. Але фільм все-таки запустили.

Стрічку "Таємний щоденник Симона Петлюри" зняла Національна кіностудія художніх фільмів імені Олександра Довженка за підтримки Держкіно України. Зйомки відбувались в Україні та Франції. Проект картини став одним із переможців восьмого конкурсного відбору Держкіно і отримав державне фінансування у сумі 23 млн 600 тис. грн, що становить половину від загальної вартості виробництва. Режисером повнометражного художнього фільму став Олесь Янчук. Трейлер фільму можна переглянути за посиланням.

Я здивована, що зал в кінотеатрі «Аврора» був майже пустий. Дійсно, стрічці дуже далеко до Спілберга з його «Списком Шиндлера», але все ж таки фільм про таку неоднозначну постать в нашій історії не може не цікавити. Принаймні мені хочеться в це вірити…

Я б так характеризувала цю стрічку: «краще, ніж нічого». Все ж таки тішить, що про українську історію знімають українські фільми. Завдяки фільму я дізналась про запорізького полковника Петра Болбочана, якого стратив Петлюра. Прочитавши відгуки до фільму, зрозуміла, що нас таких «нєсвєдущих» багацько. Так що користь від перегляду стрічки очевидна.

            Розчарувала гра акторів. Дуже розчарувала… Крім Сергія Фролова, що зіграв головного героя, та покійного нині Олега Треповського в ролі вбивці Петлюри. 

Згодна з коментом Олексія Миргородського, що в українській історії існує лише три! історичні постаті, за прізвищем яких називали ВСІХ українців. Саме це підтверджує їхню велич! Українців у відповідні часи називали мазепинцями, петлюрівцями і бандерівцями.

            Більш детально і цікаво про стрічку читайте за посиланням: https://tsn.ua/blogi/themes/culture/tayemniy-schodennik-simona-petlyuri-treba-zh-z-chogos-pochinati-1213434.html

 

 

Тетяна Смольянінова

Теги: петлюра фільм

Комментарии (0) Добавить

Все поля должны быть заполнены.