Навчання в Польші: зміни, що стосуються вступників з України

Опубликовано: 11 февраля 2019, 10:33 378

Цьогоріч у польському законодавстві про вищу освіту відбулися певні зміни, що стосуються вступників із України.

IMG_20190209_172501

Спілка поляків Запоріжжя (СПЗ) "Полонія" під керівництвом Лідії Єгорової є офіційним регіональним представником Українсько-Польського Центру Освіти "UniverPL". Два рази на рік в найбільших конференц-залах Запоріжжя один з директорів Центру проводить відкриті презентації для жителів нашого регіону. 9 лютого СПЗ «Полонія» організувала чергову презентацію в конференц-залі готелю «Хортиця-Палац». Програма презентації, як завжди, була насиченою, а зала заповнена майбутніми студентами та їх батьками.

Радимо не засмучуватись тим, хто не відвідав захід. Вам не обов’язково їхати до Києва в Українсько-Польський Центр Освіти. Всі бажаючі навчатись в Польщі мають можливість пройти початкову співбесіду в Запоріжжі в офісі СПЗ «Полонія». До речі, на базі СПЗ «Полонія» працює школа польської мови рівня А1, А2, В1, В2, мовний клуб, а також курс історії, традицій та культури Польщі. Більш детальну інформацію ви можете отримати за телефонами: пані Лідія: +38097 482 05 16, +38050 686 28 62 (пані Анна).

Про навчання в Польщі ми вже писали в минулому році. Цьогоріч у польському законодавстві про вищу освіту відбулися певні зміни, що стосуються вступників із України. Як і раніше, для вступу необхідно надати атестат про повну загальну середню освіту та підтвердити знання мови. Залежно від вимог вишу, для цього треба пройти мовну співбесіду чи надати відповідний сертифікат.

Новацією є те, що абітурієнти, які матимуть сертифікат про знання польської мови на рівні С1, виданий Державною комісією з сертифікації знань польської мови як іноземної мови, зможуть претендувати на безкоштовне навчання на денній формі у державних університетах.

Як і раніше, для вступу до більшості університетів результати ЗНО не враховуються. Але окремі державні університети, наприклад, Ягеллонський Університет, задля того, щоб відібрати найуспішніших та найрозумніших абітурієнтів, з цього року усе ж таки будуть звертати на них увагу. Наголошуємо на тому, що лише ДЕЯКІ виші будуть звертати увагу на ЗНО, а не абсолютно всі, тому абітурієнтам не слід панікувати завчасно.

Усі абітурієнти, які планують вступати до польських вишів, усе одно мають складати ЗНО: ЗНО зараховується як державна підсумкова атестація і тому без нього неможливо отримати атестат. Іншими словами, складати ЗНО треба, але чи будуть результати мати значення, залежить від обраного університету.

Абітурієнт може складати ЗНО не більше чотирьох предметів. З них три предмети є обов’язковими для державної підсумкової атестації:

1 предмет: українська мова і література;
2 предмет: математика або історія України (за вибором випускника);
3 предмет: математика/історія України, біологія, географія, фізика, хімія, англійська мова, іспанська мова, німецька мова, французька мова (за вибором випускника).

У проекті Порядку проведення державної підсумкової атестації у 2019 також передбачено, що сертифікат про складання міжнародного мовного іспиту з англійської мови на рівні В-2 і вище, отриманий у поточному навчальному році, зараховується ДПА з оцінкою 12 балів.

Реєстрація для участі у зовнішньому незалежному оцінюванні триває з 5 лютого до 25 березня 2019 року.

Основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання почнеться 21 травня тестуванням з математики і завершиться 13 червня тестуванням з хімії. Тестування з української мови і літератури відбудеться 23 травня, з іспанської, німецької, французької мов – 27 травня, з англійської мови – 28 травня, з фізики – 30 травня, з історії України – 4 червня, з біології  – 6 червня, з географії – 11 червня.

Підготувала Тетяна Смольянінова

Теги: польша полония навчання

Комментарии (0) Добавить

Все поля должны быть заполнены.