Коли починається Великий піст 2018, і як його дотримуватися

Опубликовано: 14 февраля 2018, 14:42 487

Великий піст – найсуворіший і найдовший з встановлених православною церквою постів. Він передує головному християнському святу Світлого Христового Воскресіння – Великодню. Коли починається Великий піст в 2018 році, скільки він триватиме, як правильно дотримуватися Великого посту, що можна і не можна їсти і які правила встановлені для віруючих – розповість Politeka

З 12 по 18 лютого триватиме Масляний тиждень, після якого і почнеться один з найдовших постів в православ’ї. Великий піст є підготовкою – духовною і тілесною – до святкування Великодня.

Коли починається Великий піст

У 2018 році Великий піст починається 19 лютого. Дата початку Великого посту плаваюча і залежить від дати православної Пасхи.

Дні святкування Великодня у іудеїв і у християн не збігаються, оскільки і сенс цих свят різний. Християни відзначають Воскресіння Ісуса Христа.

Сам Великий піст присвячений молитвам, богослужінням, спогадам про життя Ісуса Христа, його смерть і воскресіння. Уже Масляний тиждень, всупереч поширеним уявленням про Масницю як про час гучних гулянь і багатих застіль, це підготовка до посту. Так що гуляння з язичницькими обрядами спалювання опудала для віруючих неприйнятні.

Скільки триває Великий піст

Великий піст триває 48 днів.

Перші 40 днів посту називаються Чотиридесятниця. Це пам’ять про ті сорок днів, які Ісус провів у пустелі, в пості і молитві.

Останній тиждень Великого посту називається Страсна седмиця. Завершується вона Великоднею неділею.

Розрахунок дня святкування Пасхи складний і пояснити його в двох словах не вийде. Головне, що потрібно знати, це те, що встановлення дня Пасхи пов’язане з днем ??весняного рівнодення і повного місяця. Великдень святкується в першу неділю після повного місяця, що наступив після дня весняного рівнодення. Від дати Пасхи залежить і те, коли починається Великий піст.

Politeka, https://politeka.net/ua/life/592099-koli

Теги: великий піст

Комментарии (0) Добавить

Все поля должны быть заполнены.