День Війська польського і 99-та річниця Варшавської битви в Запоріжжі

Опубликовано: 16 августа 2019, 15:29 525

15 серпня з нагоди 99-ї річниці перемоги над Червоною армією члени спілки поляків Запоріжжя «Полонія» (керівник Лідія Єгорова) відвідали ряд заходів, в яких вшанували пам’ять героїв війни 1920 року.

flag-orel

За словами керівника Лідії Єгорової, заходи цього року несуть особливий характер. Вона підкреслила, що мова йде не тільки про те, щоб відзначити «Чудо на Віслі», а й показати, що перемога у Варшавській битві принесла позитивний результат для всієї Польщі.

Свято Війська Польського  (пол. Swieto Wojska Polskiego) співпадає з церковним святом – Вознесіння Матері Божої.

15 августа_3

Тому цього дня запорожці відвідали богослужіння в пам'ять про полеглих у битві польських солдатів. 15 серпня в Польщі на кладовищах проходять вшанування загиблих, так званий Апель Полеглих (урочисте читання імен солдатів, полеглих за свою країну, щоб вшанувати їх пам'ять), а на Могилі Невідомого Солдата в Варшаві за участю найвищої державної влади відбувається Гонорова Зміна Варти.

У Запоріжжі в цей день також відбулася акція вшанування пам’яті поляків, які утримувалися в таборах НКВС СРСР. Ініціатором заходу виступила Спілка поляків Запоріжжя "Полонія". Учасники акції вшанували загиблих хвилиною мовчання та поклали квіти до пам’ятного знаку на честь польських військовополонених, які утримувалися в таборі №100 НКВС СРСР, що діяв у Запоріжжі в 1939-1940 роках.

15 августа_2

15 августа_4 

Власна інформація

Теги: запоріжжя полония

Комментарии (0) Добавить

Все поля должны быть заполнены.