Члени СПЗ «Полонія» святкували 101-у річницю Незалежності Польщі у кількох країнах і містах одночасно!

Опубликовано: 14 ноября 2019, 13:06 1480

11 листопада – не просто вихідний день, а важлива дата для поляків. 101 рік тому Польща стала незалежною. Цього разу запорізькі поляки відсвяткували День Незалежності нетрадиційно і по-сучасному: спілкуючись і ділячись враженнями один з одним з різних куточків України та Польщі.

В українському місті Запоріжжя силами членів СПЗ «Полонія» було організовано зустріч запорізьких поляків, присвячену історії Польщі, починаючи з 966 року і по теперішній час. На заході присутні згадали, що Польща як держава перестала існувати в 1795 році, будучи розділеною між Австрією, Пруссією і Росією. І кожна з країн-агресорів проводила політику денаціоналізації польських громадян. Проте мрія про незалежну державу жила в серцях польського народу. Всі роки окупації поляки, наскільки це  було можливо в існуючих умовах, терпляче розвивали Польщу економічно і культурно. Після Першої світової війни всі три країни, що розділили між собою Річ Посполиту, були такі знесилені, що вже не могли перешкоджати  відродженню Польщі. Так після 123 років неволі Польща отримала незалежність, і сталося це 11 листопада 1918 року.

7_Екскурс в історію Польщі

"Сьогоднішній день є історичним, незабутнім, щасливим і тріумфальним! Ми –вільні! Ми – господарі нашої країни! Сталося це в дуже несподіваних умовах, але –сталося!" (уривок звернення Юзефа Пілсудського до народу, Варшава, 11.11.1918 р.). Емоційний та надзвичайно патріотичний екскурс в історію провела заступник керівника СПЗ «Полонія» Аліна Мельниченко. А після її промови запорізькі поляки із задоволенням переглянули анімований фільм про історію становлення і відродження польської державності. До речі, на днях Пані Алiна отримала Подяку від Генерального Консульства Польщі в Харкові за внесок у розвиток польського руху в Запоріжжі.

Родзинкою свята стало виконання полоністами національного гімну в межах акції до 101-ї річниці Незалежності, яка пройшла під гаслом «Опівдні 11 листопада заспіваймо разом гімн!».

6_Національний гімн у виконанні полоністів

День незалежності є державним вихідним днем у Польщі. Цього року членам спілки поляків Запоріжжя «Полонія» пощастило бути присутніми на святкуванні 101-ї річниці Незалежності в декількох містах Польщі, зокрема, стати учасниками біло-червоного маршу в м. Вроцлав, особисто послухати виступ Президента Анджея Дуди у Варшаві, зробити пам’ятні фото та відео в Гданську.

Але найцікавішим стало те, що, завдяки сучасним технологіям, полоністи мали змогу обмінюватись думками та враженнями в реальному часі, відчувати дух свободи, дух великої перемоги, знаходячись в різних куточках світу. Це було дуже цікаво, патріотично, піднесено і по-новому!

2_Біло-червоний марш в м. Вроцлав

Після виступу міського керівництва у Вроцлаві учасники святкування та всі охочі отримали патріотичний пісенник і разом заспівали польських пісень. Вже за три дні полоністи презентували патріотичну збірку керівнику СПЗ «Полонія» Лідії Єгоровій для поповнення репертуару пісень однойменного хору. Дійсно, для сучасних поляків не існує кордонів, адже їх любов до батьківщини безмежна!

1_Виступ танцювальних колективів в м. Вроцлав

4_Біло-червоний марш в м. Вроцлав

М. Камерницька, В. Бабченко

Теги: запоріжжя польша полония

Комментарии (0) Добавить

Все поля должны быть заполнены.