Члени СПЗ «Полонія» на травневі свята відвідали Польщу

Опубликовано: 5 мая 2018, 10:57 659

Андрій та Тетяна Русанови, як представники Спілки поляків Запоріжжя «Полонія», відвідали Варшаву в перші дні травня, щоб розділити урочисту святкову атмосферу з громадянами Польщі.

viber image_1

               Перші дні травня для Польщі особливі. В ці дні поляки відзначають одразу
декілька свят:
1 травня – Міжнародний День Праці. Також 1 травня знаменний ще й тим, що
цього дня в 2004 році Польща стала членом Європейського Союзу.
2 травня – День державного Прапора та День Полонії.
3 травня – День Конституції Республіки Польща.
Святкові дні в Варшаві були дуже насиченими. Традиційно, 1 травня по центральній вулиці Старого Міста пройшов марш трудящих під лозунгами «Повернемо гідну працю» та «Польща потребує більш високих заробітків». Також зі сцени виступили лідери трудових колективів. Головна тема промов – за права трудящих в тих чи інших аспектах.
               Католики 1 травня згадують Йосипа Труженика як покровителя всіх трудящих. Про повагу до людської праці неодноразово казав Папа Римський Іоанн Павло ІІ і підкреслював, що праця вивільняє в людині здатності, енергію та ініціативу.
Відвідавши площу Пілсудського, ми відділи данину поваги Невідомим Солдатам, які загинули у різних боях у боротьбі за Польщу. Вшанували пам‘ять і поклали квіти у пам‘ятника жертвам Смоленської авіакатастрофи, що сталася 10 квітня 2010 року. Тоді президент Польщі Лех Качинський та його супруга Марія, а також польські політики, вище військове командування, громадські та релігійні діячі прямували до Росії вшанувати пам‘ять жертв Катинського розстрілу з нагоди 70-ї річниці. В авіакатастрофі під Смоленськом загинули всі люди, що були на борту: 88 пасажирів та 8 членів екіпажу. Звичайно, ми відвідали пам‘ятник великому Юзефу Пілсудському – символічній особистості Незалежності Польщі. Саме він зіграв найважливішу роль у відновленні Незалежності Польщі в 1918 році після довгих 123 років сподівань, що цей день прийде. Юзеф Пілсудський став головою держави відродженої Другої Речі Посполітої.
 
               2 травня День державного Прапора відзначається в Польщі з 2004 року. День Полонії і поляків, що мешкають за кордоном, святкують з 2002 року. Свято було встановлене Сеймом, щоб підсилити зв‘язок поляків з усього світу з їх Батьківщиною. Урочисті заходи з нагоди Дня Прапора за участю президента Польщі Анджея Дуди були відкриті підняттям державного біло-червоного прапора на часовій вежі Королівського замку. Перед цим президент Польщі разом із дружиною на Замковій площі роздавали біло-червоні прапорці мешканцям та гостям столиці. Чи варто казати, що бажаючих отримати ці прапорці були тисячі. Нам пощастило отримати цей прапорець.
              
               Також 2 травня в Варшаві пройшов традиційний марафон на 10 км.
              
               3 травня Польща святкує велике свято – День Конституції Польщі. В 1791 році була прийнята Конституція Речі Посполитої. То була перша Конституція в Європі и друга в світі (після Конституції США 1787р.). З 1791 року день прийняття Конституції був оголошений святом. В період розділу Речі Посполитої свято Конституції було заборонено, але після відновлення незалежності було відновлено і свято. Саме День Конституції в 1919 році став першим святом знову незалежної Другої Речі Посполитої. З нагоди свята пройшла урочиста церемонія на Замковій площі, де виступив президент Польщі Анджей Дуда. В своїй промові він висловив подяку і пошану творцям Конституції 3 травня – «великим патріотам, батькам незалежності, завдяки яким Польща повернулася на карту світу». Після чого пройшов урочистий марш до Президентського палацу. Також 3 травня в Варшаві пройшов марафон, приурочений до Дня Конституції Польші, у якому прийняли участь біля двох тисяч спортсменів. Побувавши в Польщі навіть декілька днів, можна зробити однозначний висновок: Польща – це держава, яка пишається своїм народом, поляки – це народ, який пишається своєю державою.

Андрій та Тетяна Русанови

Теги: польша полония

Комментарии (0) Добавить

Все поля должны быть заполнены.