Чи можна розраховувати на медичну допомогу, якщо не підписали декларацію з лікарем?

Опубликовано: 5 апреля 2019, 11:58 867

З 1-го квітня Міністерство охорони здоров’я України припинило фінансування послуг у закладах первинної медичної допомоги для тих пацієнтів, які не підписали декларації з сімейними лікарями. Чи зможуть тепер українці отримати медичну допомогу без декларацій?

До 1-го квітня медичні заклади первинки отримували гроші від Національної служби здоров’я за всіх пацієнтів – тих, хто уклав декларації, та тих, хто цього не зробив. З початку цього місяця НСЗУ вирішено припинити оплату за пацієнтів з «червоного списку» (ті, які не підписали декларації з сімейними лікарями), через високий відсоток підписаних декларацій.

Та це не означає, що не будуть надавати невідкладну допомогу пацієнтам, які не підписали декларацію з лікарем. Якщо звернеться людина з високою температурою або тиском, блювотою, проносом та з будь-яким іншим невідкладним станом, його приймуть. Це регламентується Наказом МОЗ №503 «Про затвердження Порядку вибору лікаря, який надає первинну медичну допомогу, та форми декларації про вибір лікаря, який надає первинну медичну допомогу». Спочатку стабілізують стан, потім запропонують підписати декларацію.

Пацієнтам без декларації не варто розраховувати на плановий медогляд, електронний рецепт на «Доступні ліки» та інші послуги, за які сплачує НСЗУ. За це потрібно буде сплачувати самостійно. Проте, скільки будуть коштувати послуги, поки що невідомо.

Підписати декларацію можна в будь-який момент. Часових обмежень немає. Для того, аби підписати декларацію з лікарем необхідно звернутися до Центру первинної медико-санітарної допомоги. При собі мати паспорт, ІПН, свідоцтво про народження дитини (якщо договір буде підписуватися за неї), для дітей від 14 років – ID-картку, мобільний телефон.

Віднедавна дізнатися про кількість лікарів та підписаних декларацій у медичних закладах можна он-лайн.

Інна Богдан

Теги: допомога декларация лікар

Комментарии (0) Добавить

Все поля должны быть заполнены.